Головна » Новини » РМК

Ігрові технології у корекційній роботі психолога

29 березня на базі Кімнатецької ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося засідання «Школи молодого психолога» на тему «Ігрові технології у корекційній  роботі психолога з учнями початкових класів. Підбір корекційних програм».

 Під час засідання молоді психологи познайомилися із історією Кімнатецької школи, про яку розповів директор Страдомський М.І., досвідом роботи практичного психолога Кімнатецької ЗОШ І-ІІІ ст. Мельник Л.С. та практичного психолога Крижівської ЗОШ І-ІІ ст. Семенчук О.В.

Людмила Северинівна ознайомила учасників з переліком корекційних програм, які вона використовує у роботі з молодшими школярами: адаптації до школи, розвитку пізнавальних процесів, формуванню комунікативних навичок, корекції емоційно-вольового стану, поведінкових порушень тощо. Особливу увагу звернула на використання ігрових технологій  у корекційній роботі з учнями початкових класів, які стимулюють розвиток дитини як у пізнавальній діяльності, так і в сфері взаємин. За допомогою гри дитина пізнає світ і себе у ньому, краще навчається, засвоює соціальний досвід. Тому ігрові методи найбільш продуктивні в роботі з молодшими школярами. Ігрова терапія допомагає розрядити переживання, дати вихід негативним емоціям, сформувати оптимальні навички спілкування та взаємодії. Прикладом такої програми можуть бути «Помагайко», «Гіперактивна корова» (мод. і адапт. Назаревич В.В.). «Проективна карта емоційного світу дитини» (Гірман Н.) і т.д.

Практичний психолог Крижівської ЗОШ І-ІІ ст. Семенчук Ольга Вячеславівна презентувала  методики роботи з дітьми з особливими потребами: «Малюнок сімʼї» (Ф.Гуденар), «Дерево» (Брайана Шелби), «Неіснуюча тварина»(Дукаревич М.З.), «Кактус» (Панфілова М.А.)і т.д. Такі методики допомагають діагностувати та коректувати емоційні розлади, налагодити взаємини дитини з найближчим оточенням.

На завершення Систалюк Тетяна Ярославівна зазначила про необхідність використовувати  в роботі діагностичний та корекційний інструментарій, який пройшов експертизу та дотримуватися принципів корекційної роботи.


Категорія: РМК | Додав: Адміністратор_01 (03.04.2017)
Переглядів: 238
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: