Головна » Новини » РМК

Василь Сухомлинський у вимірі століття

 

Минуле століття подарувало освітянській спільноті великого українця – знаного і шанованого в усьому світі мислителя, вченого, педагога-практика Василя Олександровича Сухомлинського. Він народився 28вересня 2018р. у селі  Василівка Онуфріївського району Кіровоградської області.

В.Сухомлинський - автор понад 36 монографічних праць і брошур, 600статей, близько 1200 художніх творів для дітей. Загальний наклад його книжок  складає десятки  мільйонів примірників як у нашій країні, так і за її межами.

Сьогодні ім'я цього самобутнього педагога з власним оригінальним творчим почерком відоме освітянській спільноті в усьому світі. Його праці стали дороговказом для мільйонів вихователів, учителів, науковців, настільними книгами і дієвими помічниками у розв'язанні багатьох складних питань  у роботі з дітьми. Сьогодення вимагає від педагогів переосмислення  багатьох освітніх питань. Те, що сьогодні ми називаємо інтерактивною методикою, В.О.Сухомлинський впроваджував багато років тому- тоді й слова такого не було. Тому нині є актуальним звернення до гуманістичних основ педагогічної спадщини В.Сухомлинського.

27 вересня у приміщенні Кременецького РЦДТ проведено педагогічні читання «Василь Сухомлинський у вимірі століття» з педагогічними працівниками  закладів дошкільної освіти району зініційовані районним методичним кабінетом. Лейтмотивом  даного заходу став  вислів великого педагога «Любов до дитини в нашій  спеціальності- це плоть і кров вихователя як сили, здатної впливати на духовний світ іншої людини. Педагог без любові до дитини- все одно, що співак без голосу, музикант без слуху, живописець без відчуття кольору».

 У центрі сучасних технологій навчання і виховання дошкільників є особистісно-зорієнтована модель основою якої є індивідуальний розвиток кожного вихованця. З огляду на це, особливого значення  набуває спадщина  видатного українського вченого, філософа, неперевершеного педагога, який опікувався долею дітей, великого значення надавав цілісному формуванню особистості, розкриття та розвитку її розумових, фізичних, естетичних здібностей та нахилів, які становлять нерозривну єдність духовного стану дитини

 Життєвий шлях В.О.Сухомлинського окреслила вихователь НВК «ЗНЗ-ДНЗ сІква» Гурецька О.О.. «Використання педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського в освітньому процесі дошкільного закладу»-такий виступ був у вихователя ЗДО с.Білокриниці «Берізка» Сінченко Т.М.. Вихователі Петручок Н.О (ЗДО с.Дунаїв «Бджілка), Тарнавська О.М.(ЗДО с.Плоске «Капітошка»), Кибалюк К.Д.(ЗДО с.Попівці), обговорили книгу « Серце віддаю дітям», яка містить безліч безцінних ідей педагога-гуманіста. Проблему виховання громадянськості та патріотизму порушили у своїх виступах Ткачук А.М.(ЗДО с.Рудка «Джерельце»), Мулик Н.І.(ЗДО с.В.Бережці «Журавлик»),Голуб М.М.(ЗДО с.Лідихів «Струмочок»),Оскалюк Л.В.(ЗДО с.Лосятин «Перлинка»).

Упродовж історії людства склалося дві гілки у вихованні дітей-родинна і суспільна. Саме тому чільне місце у педагогічній діяльності Василя Олександровича посідало виховання і навчання батьків. Про золоті правила сімейного виховання оповіли вихователі НВК «Старопочаївська ЗОШ І-ІІІст.-ДНЗ» Саган Н.В.та НВК «Великомлинівецька ЗОШ Іст. Стецюк І.В.

Педагогічні працівники закладів  дошкільної освіти постійно звертаються до педагогічної спадщини  великого педагога. Матеріали з досвіду їх роботи були представлені на експрес-виставці «Золоті розписи  мудрості».

 Учасники педагогічних читань переглянули виставку літератури «Добро творити людині лиш дано».

Захід надав можливісь педагогам поглибити свої знання з питань виховання особистості на засадах загальнолюдських, національних і патріотичних цінностей.



 

Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (03.10.2018)
Переглядів: 424
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: