Головна » Новини » РМК

ЗИМОВІ ВІЗЕРУНКИ З ДОПОМОГОЮ МАНКИ І ФАРБИ

6 грудня 2017 року на базі Лосятинської ЗОШ І-ІІ ст. відбулося засідання творчої групи практичних психологів і соціальних педагогів «Манкотерапія і фарби в діагностично-корекційній роботі практичного психолога. Техніка декупаж на склі «Зимові візерунки». Під час засідання практичний психолог Лосятинської ЗОШ І-ІІ ст. Голуб Олена Дмитрівна розповіла про використання техніки манки накорекційних заняттях з тривожними, агресивними,соромʼязливими та невпевненими дітьми. В арт-терапевтичній роботі діагностика відбувається одночасно з терапією. Так, в процесі зображувальної діяльності можна виявити страхи дитини, рівень самооцінки, конфлікти, настрій та переживання. манко терапія-одна з новітніх технологій арт-терапії. Ідея використання манної крупи в арт-терапевтичній роботі зʼявилася на основі юнгіанської пісочної терапії. Терапевтичний ефект даної техніки пояснюється через властивості манки, які збігаються з піском. Робота з манкою не вимагає спеціальних умінь, доступна, безпечна, дає приємні кінестетичні відчуття, різноманітна в маніпуляції (насипати, розтирати, розгладжувати, підкидати). Вправи та ігри з манкою «Нові планети», «Чутливі долоньки», «Незвичайні сліди», «Створення візерунків та малюнків», аплікації, декупажі  та ін. сприяють розвитку креативності, активності, вдосконалюють зорово-просторове орієнтування, допомагають у формуванні навичок читання та письма, знімають комплекс «художника», стрес, страх, тривогу,  розвивають тактильно-кінетичну чутливість й дрібну моторику рук.

Майстер-клас з використанням декупажу на склі з допомогою манки та фарби «Зимові візерунки» допоміг учасникам  творчої групи професійно розкритися та отримати позитивну енергію від роботи з неструктурованим матеріалом. Психологи мали змогу поділилися власним досвідом та враженнями від майстер-класу.

Заступник директора з НВР Цісар Тамара Дмитрівназазначила, що Олена Дмитрівна активно використовує арт- терапевтичні технології у різних формах просвітницької роботи (тренінги, ділові ігри,круглі столи) серед педагогів, батьків та учнів, що дає позитивний результат у вирішенні завдань розвитку, виховання та соціалізації школярів.

На завершення учасники творчої групи відвідали Лосятинський церковний «Музей митрополита Якова (Панчука)». Про нелегкий сподвижницький шлях митрополита Якова, уродженця села с.Лосятин, розповів о.ВасильХоміцький.



 

Категорія: РМК | Додав: Адміністратор_01 (13.12.2017)
Переглядів: 796
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: