Головна » Новини » РМК

Історичне краєзнавство – важливий чинник здійснення компетентнісного підходу до вивчення історії, формування творчої особистості учня-дослідника

   27 листопада 2019 рокувідбувся науково-методичний семінар учителів історії району, Почаївської та Лопушненської ОТГ з теми: «Історичне краєзнавство – важливий чинник здійснення компетентнісного підходу до вивчення історії, формування творчої особистості учня-дослідника, патріота».
 Організовано семінар у рамках співпраці Кременецького районного методичного кабінету з Кременецькою ОГПА ім. Тараса Шевченка та Кременецьким краєзнавчим музеєм.
  Цікаво, у формі «живої бібліотеки», проведено теоретичний модуль семінару. Роль «відкритої книги» виконували доповідачі:

  • Ірина Скакальська, доктор історичних наук,  професор кафедри – презентувала практичний кейс для учителів історії «Ефективні засоби візуалізації та організації знань»;
  • Володимир Собчук, кандидат історичних наук, доцент - у доповіді «Кременець у культурно-освітніх процесах»  розкрив учасникам семінару невідомі сторінки з історії закладів освіти  м. Кременець;
  • Андрій Левчук, директор Кременецького краєзнавчого музею,  запропонував присутніммайстер-клас з теми: «Музейна педагогіка в контексті національно-патріотичного виховання».
   Науково-практичний модуль проходив на базі КОГПА та Кременецького краєзнавчого музею.
  Олександр Соловей, кандидат історичних наук, доцент, на конкретному прикладі показав, як можна краєзнавчу екскурсію перетворити на джерело знань та формування компетентностей учнів,у формі екскурсії познайомив учасників семінару із історією та видатними місцями навчального закладу.
    Галина Сеньківська, кандидат історичних наук, доцент кафедри, привернула увагу до проблеми «Музей навчального закладу як кластер до освітянських ідей». Олена Мороз, кандидат філософських наук обговорила з учасниками семінару  питання «Музей-школа: шляхи перетину».
 У краєзнавчому музеї наукові співробітники Еліна Савчук  та Тетяна Ковальчук продемонстрували учасникам семінару елементи тематичних уроків на основі музейних матеріалів, провели   екскурсії,  запропонували такі заходи для учнів навчальних закладів.
  Директор музею Андрій Левчук та методист Раїса Лисик організували у формі експрес-дискусії круглий стіл для учасників семінару, в ході якого обговорили проблеми організації  краєзнавчих наукових досліджень з учнями, а також шляхи співпраці закладів освіти із Кременецьким краєзнавчим музеєм.
Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (28.11.2019)
Переглядів: 329
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: