Головна » Новини » РМК

9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки із навчального закладу  йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду».

Нагадаємо, також сьогодні на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Цьогоріч акція проходитиме у форматі Міжнародного флешмобу. Активно долучатимуться до даної акції і школярі та педагоги навчальних закладів Кременецького району. Крім того, у школах проводитимуться  тематичні виховні заходи, присвячені Дню української мови та писемності, І етап XVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика.

«Ми українці – і цим пишаємося! Мову рідну любимо і шануємо, бо вона для нас є материнською колисковою, піснею про кохання, неоціненним скарбом минулих, сучасних і майбутніх поколінь!»

Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (10.11.2017)
Переглядів: 109
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: