Головна » Новини » РМК

ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ І СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ «БУТИ МАЙСТРОМ У СПРАВІ, ЯКУ ТИ ЛЮБИШ»
   4 грудня 2020 року на базі Кременецького РЦДТ відбулося засідання творчої групи практичних психологів і соціальних педагогів «Узагальнення досвіду роботи творчої групи з проблеми використання арт-терапевтичних методів в освітньому процесі». Слова видатного українського педагога-новатора Василя Сухомлинського «Будь майстром, поетом, художникому справі, яку ти любиш. Немає такої професії, в якій людина не змогла б піднятися до вершини майстерності», - стали епіграфом до методичного посібника «Організація роботи творчої групи практичних психологів і соціальних педагогів», упорядкованого методистом-психологом Кременецького РМК Систалюк Т.Я.
   На засіданні учасники творчої групи обговорили досвід використання інноваційних арт-терапевтичних технологій, які були апробовані в освітньому процесі, узагальнені та поширені серед громади психологів Кременецького району.
Поштовхом до використання арт-терапії участь психологів у проекті «Літня арт-школа» та «Арт-терапевтична палітра»  (автор Л. Підлипна, 2012)
   В ході роботи над методичною проблемою була налагоджена співпраця з психологами та арт-терапевтами Тернопільщини, взявши участь ІІ Міждисциплінарна науково-практичній конференції«Тернопільська арт-осінь-2016» - «Мистецтво, що зцілює» (м. Тернопіль, 2016), методичний фестиваль «У пошуках істини знаходимо себе» (м.Кременець, 2017) з проведенням майстер-класів, з викладачами Кременецької  гуманітарної педагогічної академії ім. Т.Шевченка  Кравець Л.М., Савелюк Н.М., Гусаківською С.С., організовані зустрічі з психотерапевтами Західноукраїнської асоціації психотерапевтів Назаревич В.В., Ставицькою О.Г., членом Української спілки психотерапевтів Харченко В.Є. Техніки арт-терапії вдало апробовувалися на засіданнях школи молодого психолога, інтервізійної групи, семінарах, консиліумах, психологічних практикумах, методичних студіях тощо.
   Підсумком роботи творчої групи є навчально-методичний посібник, в якому вміщені  інноваційні розробки практичних психологів і соціальних педагогів з використання пісочної терапії, кавотерапії, манкотерапії, тістопластики, казкотерапії, лялькотерапії, драмотерапії, фототерапії, музикотерапії  з різними категоріями учнів, батьками та педагогами.
   Робота працівників психологічної служби у творчій групі сприяє їх особистісному та професійному становленню, розвитку креативності, підвищенню мотивації до успіху. Тут вони набувають нових знань, розкривають свій потенціал, отримують ресурси для відновлення. Таким чином, допомагаючи іншим піднятися на гору, ви самі наближаєтеся до вершини успіху…»
Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (07.12.2020)
Переглядів: 154
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: