Головна » Файли » Методична допомога

Історичні дати та державні свята
10.06.2016, 17:13

          

          28 червня 2016 року в Україні відзначається велике державне свято - 20 років з дня прийняття Конституції України, яка закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

         Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону - 28 червня - є державним святом - Днем Конституції України.

З прийняттям нової Конституції з’явилася можливість за допомогою її принципів на конституційному фундаменті завершити створення розвинутого громадянського суспільства і суверенної, незалежної, правової, соціальної держави.

Конституція України це не тільки підсумок процесів державотворення, це й своєрідний дороговказ подальшого вдосконалення нашої держави, наповнення її сформованих інститутів реальним змістом, перетворення їх на реальні чинники правового регулювання суспільних відносин в Україні.

            Прийняття Конституції України та її зміст остаточно зняли всі сумніви щодо можливостей України мати свою власну демократичну систему. Саме актом прийняття Основного Закону України було здійснено конституційне закріплення незворотності переходу України до демократії на засадах багатьох елементів європейської конституційної спадщини. Конституція України створює підгрунтя для подальшого розвитку правотворчого процесу в нашій країні. Поява Конституції стала одним з етапів процесу державотворення, продовживши давні конституційні традиції українського народу.  Витоки конституційного мислення йдуть від видатних державотворців – Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького, Пилипа Орлика, Михайла Грушевського, Михайла Драгоманова, Павла Скоропадського.

Конституція 1996 року врахувала історичний досвід нашого народу і кращі світові традиції. Вона є основою незалежності та соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – це фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.  Проте не слід забувати, що конституційні норми, якими б вони передовими і демократичними не були, самі по собі не змінять життя на краще. Сьогодні, аби перетворити зміст на результат, усім нам потрібні підвищена відповідальність, самовіддана праця заради однієї мети – процвітання України як цивілізованої європейської держави. І від усіх нас залежить, чи житимемо в цивілізованій правовій країні. 

        

         15 березня 2016 року видано Указ Президента України про відзначення 20-ї річниці Конституції України.

         На виконання Указу Президента України від 15 березня 2016 року № 94/2016 «Про відзначення 20-ї річниці Конституції України», з метою належного відзначення в 2016 році 20-ї річниці Конституції України, формування високого рівня правової свідомості та правової культури дітей та учнівської молоді, виховання у юних громадян поважного ставлення до Основного Закону України Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» рекомендує:

  • взяти участь у регіональних урочистих заходах із відзначення 20-ї річниці Конституції України за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, дипломатичного корпусу,  молоді, військовослужбовців – учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, учасників Революції Гідності та членів їх родин, представників української діаспори;
  • в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних та дитячих оздоровчих закладах провести комплекс інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на донесення інформації про історію конституціоналізму в Україні, основні напрями удосконалення Конституції України, напрацювання у сфері конституційної реформи; активізацію діяльності з правового виховання дітей та учнівської молоді; популяризацію державних символів України. 

 

Указ Президента України про відзначення 20 річниці Конституції України

 

Категорія: Методична допомога | Додав: Адміністратор_01
Переглядів: 633 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: