Головна » Новини » РМК

АРТ-ТЕРАПІЯ ЯК ЗАСІБ ЗЦІЛЕННЯ ТА ОСОБИСТІСНОГО ЗРОСТАННЯ

24 січня 2018 року на базі НВК «Старопочаївська ЗОШ І-ІІІст.-ДНЗ» відбулося чергове засідання творчої групи практичних психологів і соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів району на тему «Використання сучасних арт-терапевтичних технологій в роботі практичного психолога і соціального педагога». Розпочав роботу творчої групи заступник директора з навчально-виховної роботи Левченко Віктор Миколайович, який ознайомив присутніх з навчально-виховним комплексом, пріоритетними завданнями школи та напрямами співпраці з психологічною службою.

 Під час засідання практичний психолог НВК «Старопочаївська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» Клуб Оксана Петрівна розповіла про використання в корекційно-розвивальній роботі музикотерапії з дітьми, педагогами та батьками.

 Відомо, що лікувальний ефект музики позитивно впливає на організм людини при головному болю, безсонні, знімає емоційне навантаження, покращує самопочуття при депресії, втомі, тривожності. Гармонізуючи процеси організму, музика здатна допомогти при соматичних захворюваннях, невротичних розладах, порушеннях гормонального балансу, синдромі хронічної втоми. Музика оптимістично налаштовує дитину, допомагає забути дитячі проблеми, подолати комплекси, подарувати позитивні емоції. Тому практичні психологи активно використовують музику під час релаксації, читанні та драматизації казки, малюванні, ліпленні, при організації ігор та вправ, широко застосовують гру на музичних дитячих інструментах. Адже сучасні дослідження психологів стверджують, що музичні інструменти впливають на органи людини по-різному. Наприклад, легені люблять арфу, серце - гітару, шлунок – клавішні інструменти, печінка – флейту, підшлункова залоза – трубу, нирки – саксофон, хребет – барабан, кишечник – скрипку. В основі музикотерапії нервові клітини активно реагують на частоти звукових коливань, гармонізують роботу органів, в результаті чого  відбувається зцілення організму загалом.

З досвідом використання пластичних матеріалів у своїй роботі поділилася Хіміч Любов Іовна, практичний психолог НВК «Ридомильська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ». Використання пластичних матеріалів (глини, тіста, пластиліну) має особливі можливості для вираження особливих почуттів в арт-терапії і є ефективним при вирішенні таких проблем дитячого віку як гнів, агресивність, конфліктність, гіперактивність, прагнення до домінування та ін. Навантаження на м’язи при роботі з пластичними матеріалами допомагає зняти внутрішню напругу, забезпечує вивільнення негативної енергії і при цьому сприяє розвитку дрібної моторики руки, формуванню художнього смаку, креативності, допомагає, самовираженню та самоствердженню. Крім того, спостерігається ефективність терапевтичного сеансу із застосуванням пластичних матеріалів при психосоматичних та соматовегетативних проявах.

Робота з пластичним матеріалом виконується у різних формах: ліпимо проблему в довільній формі, «говоримо» з нею, висловлюємо все, що накипіло; створюємо зображення із закритими очима; робимо відбитки рук, ніг; створюємо і розфарбовуємо фігурки, амулети, обереги; виготовляємо групові композиції на задану тему «Мій світ», «Пластилінове місто», «Оберіг радості», «Різнокольорові ягідки настрою», «Моє щастя» та ін. Під час корекційних занять з дітьми  використовуються вправи «Зліпи, що хочеш», «Розкажи про себе», «Шукаю друзів», «Зворотній зв’язок».

 Створений художній продукт може подобатись чи не подобатись, надихати чи дратувати, сприйматись  як довершений або далеко не досконалий, головне, про що слід памʼятати, це про те, що за дитиною залишається право вирішувати його подальшу долю – зберегти, зруйнувати, трансформувати.

В ході психологічного практикуму практичні психологи створювали образи з допомогою фарб та пластиліну під музику Е.Гріга «Ранок», обмінювалися своїми враженнями та емоціями від творчої роботи.

На завершення засідання учасники творчої групи поділилися своїми творчими планами, розробками з використання арт-терапевтичних технологій та пропозиціями щодо їх впровадження і подальшого поширення серед молодих спеціалістів психологічної служби.

 

Методист РМК з психологічної служби Систалюк Т.Я.Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (31.01.2018)
Переглядів: 138
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: