Головна » Новини » РМК

ПЕРШОЦВІТИ - ПРОВІСНИКИ ВЕСНИ!

Обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді спільно з державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області щороку пропонують школярам області активно долучитись до роботи щодо охорони й збереження першоцвітів в рамках обласного конкурсу-акції «Першоцвіти Тернопілля».

        Ранньовесняні квіти біологи об’єднують однією назвою - ПЕРВОЦВІТИ.     Первоцвіти – це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Розпускання квітів у них відбувається ще до появи листків на деревах. У багатьох первоцвітів забарвлення яскраве, весняне. Квіти золотисті, блискучі, неначе сонце, голубі, як весняне небо, бузкові та білосніжні. Підсніжники, проліски, ряст, первоцвіт, шафран, цибуля ведмежа, конвалія, вовчі ягоди – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти у наших лісах.

         Правда, є і не дуже помітні, невиразні, як, наприклад, ожина волосиста чи копитняк європейський. Але якщо придивитися уважніше, то і ці непомітні квіти по-своєму прекрасні, хоча б тим, що з'являються одними із перших та годують голодних комах, що прокинулись.

       У рамках щорічного обласного конкурсу «Першоцвіти Тернопілля»,  задля  збереження та охорони рідкісних та зникаючих видів рослин розпочалася  природоохоронна та просвітницька акція. Роботи на перший - районний етап конкурсу приймаються до 05.05.2018р.

Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (06.03.2018)
Переглядів: 137
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: