Головна » Новини » РМК

УСПІХ. УСПІШНІСТЬ. ПОЗИТИВНА МОТИВАЦІЯ

З метою систематизації знань щодо основних мотивів професійної діяльності психологів та факторів, що впливають на їх мотивацію 16 листопада 2017 року проведено семінар-тренінг «Формування позитивної мотивації особистості психолога до професійної діяльності в межах компетентністного підходу» на базі Кременецького РЦДТ.

 Відкрила семінар методист з психологічної служби РМК Систалюк Тетяна Ярославівна, яка наголосила на важливості мотивації у професійній діяльності практичного психолога і соціального педагога, що визначає його спрямованість, організованість, активність, стійкість тощо. В структуру компететентності входять знання, практичні (креативні та пізнавальні) вміння та навички, ціннісні установки та мотивація. Основні мотиви діяльності психолога: потреба у  матеріальному забезпеченні, комфорті, повазі, у спілкуванні, творчості, активності та наданні допомоги іншим. Робота психолога пов’язана з постійним напруженням емоційних сил, що часто призводить до емоційного вигорання та деформації особистості. Тому для психолога важливо вміти раціонально використовувати власну енергію, знаходити ресурси для відновлення. Де ж черпати енергію? Є безліч ресурсів, завдяки яким психолог може зберегти свої сили: сім’я, друзі, природа, творчість, гумор, хобі, духовність, навчання, особиста терапія тощо.

Директор районного центру дитячої творчості Шевчук Тетяна Дем’янівна презентувала роботу позашкільного закладу та  шляхи співпраці з практичним психологом щодо забезпечення позитивного мікроклімату та підвищення мотивації в колективі.

З метою формування стійкої мотивації до саморозвитку і самовдосконалення, прагнення до життєвого та професійного успіху психологів проведено тренінг «Успіх. Успішність. Позитивна мотивація», який підготувала Василюк Інна Олегівна, практичний психолог Кременецького РЦДТ.

Успіх –це розвиток можливостей людини, розкриття її потенціалу, завдяки своїй активності. Кожна людина має здібності, але не всі вони знаходять своє втілення в житті.

В ході тренінгу психологи отримали інформацію «Як досягти успіху?»та якими якостями слід володіти для його досягнення, визначали чинники успіху для педагогів та учнів. Тренінгові вправи допомогли усвідомити свої мрії та цілі, що ведуть до успіху, створювали власні вислови про успіх, здійснили самоаналіз власної успішності.

А майстер-клас з бісероплетіння (Сільвеструк Л.Ф.)  та розминка під мотиви східного танцю (Гуцало Л.Л.) розкрили нові творчі грані психологів і соціальних педагогів.

Про особливу роль працівників психологічної служби у роботі з сім’ями, які потребують соціально-психологічної підтримки та допомоги розповіла фахівець із соціальної роботи Кременецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іванова Зоя Вікторівна.

У  книзі Дейла Карнегі «Як завойовувати друзів та впливати на людей» (ч.4, розділ 6 «Як спонукати людину до успіху?») викладені основні принципи перетворення людей, які діють як у вихованні дітей, так і в робочих стосунках у колективах– здатність похвалою й визнанням спонукати людей до реалізації їхніх прихованих можливостей: «Оцінюйте найменше поліпшення й оцінюйте кожне покращення. Будьте щирими у своїй похвалі та щедрими на високу оцінку».

На завершення семінару-тренінгу учасники випустили повітряну кульку «Наші очікування» в небо та зробили фотосвітлини на пам’ять.
Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (17.11.2017)
Переглядів: 165
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: