Головна » Новини » РМК

АРТ-ТЕРАПІЯ НА ДОПОМОГУ ПСИХОЛОГУ ОСВІТНЬОГО ЗАКЛАДУ

11 травня 2018 року  на базі Кременецького РЦДТ відбулося засідання творчої групи практичних психологів і соціальних педагогів «Використання інноваційних арт-терапевтичних технологій в роботі практичного психолога і соціального педагога». Під час засідання демонстрували свою майстерність соціальний педагог Кременецької ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст. Похила Людмила Степанівна та практичний психолог ПНЗ Василюк Інна Олегівна. Вони підготували майстер-класи з використання різних арт-технологій та досвідом їх впровадження  у корекційно-розвитковій роботі з учнями та вихованцями.

Так,  Похила Л.С. презентувала різні види роботи з піском  малювання пальцями, розвивальні ігри, вправи з мокрим піском, продемонструвала техніки  «Рибка», «Пальма», «Невідомий острів» «Моя улюблена іграшка», «Синій птах», ігри з піском «Сенд-плей» та ознайомила учасників творчої групи з технологією роботи з кольоровим піском, провівши майстер-клас «Кольорова піскотерапія». Виконуючи вправу «Веселка», практичні психологи вправлялися в оздобленні сувенірної баночки-підсвічника. Пісочна терапія широко застосовується у практиці роботи психолога і соціального педагога з метою корекції різних форм порушень поведінки, психосоматичних захворюваннях, подоланні підвищеної тривожності, страхів, агресії, емоційної напруги та комплексів, сприяє розвитку дрібної моторики руки, розвиває фантазію.

Про роботу з пластичним матеріалом  та різновидами площинного ліплення розповіла Василюк І.О. – горельєф, барельєф, контррельєф. Під час майстер-класу «Площинне ліплення» психологи у групах виконували практичну роботу з пластиліну  «На морському дні» та «Квітучий луг». Використовуючи пластилін у корекційній роботі  з дітьми, психолог допомагає їм забути дитячі проблеми, подолати комплекси, зняти напругу, подарувати позитивні емоції.

 Робота у майстер-класах допомогла психологам професійно розкритися та отримати позитивну енергію від роботи з неструктурованим та пластичним матеріалом.  В ході обговорення учасники творчої групи змогли поділитися своїми враженнями, відчуттями та емоціями від творчості.

На завершення засідання практичні психологи і соціальні педагоги узагальнили свої напрацювання з даної проблеми та висловили пропозиції щодо подальшої діяльності творчої групи у новому навчальному році.Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (15.05.2018)
Переглядів: 188
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: