Головна » Новини » РМК

«Круглий стіл» практичних психологів і соціальних педагогів

В рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 01 грудня 2015 року в приміщенні Кременецького районного центру дитячої творчості відбувся «круглий стіл» практичних психологів і соціальних педагогів за участю представників поліції, соціальних служб та науковців  на тему «Надання соціально-психологічної допомоги дітям,  які постраждали від торгівлі людьми та насильства».

У роботі  «круглого столу» взяли участь старший інспектор Кременецького відділу поліції, капітан поліції Міщук Р.В., фахівець із соціальної роботи Кременецького районного центру соціальної служби сім'ї, дітей та молоді Синішина Г.С., завідувач районною психолого-медико-педагогічною консультацією Мельник Д.П., викладач КОГПА ім. Т. Шевченка, кандидат психологічних наук, психотерапевт Гусаківська С.С., методист-психолог РМК Систалюк Т.Я., практичні психологи та соціальні педагоги району.

 Головна мета заходу – привернути увагу учасників до вирішення  актуальних проблем захисту дітей від торгівлі людьми  та насильства в сім'ї, необхідності проведення превентивної соціально-психологічної роботи з попередження негативних явищ та надання терапевтичної допомоги дітям, які зазнали психологічної травми.

 Розпочала роботу  «круглого столу» Систалюк Тетяна Ярославівна, яка наголосила на актуальності проблеми захисту дітей від торгівлі, експлуатації дитячої праці та сексуального насильства в умовах політичної нестабільності та воєнного конфлікту на сході України. Вона ознайомила присутніх з упровадженням програми  виховної роботи з підлітками щодо питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» (заг. ред. Звєрєвої І.Д.), схвалена науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді науко-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки в Україні (протокол №3 від 14.10.2014). Матеріали підготовлені за сприяння Українського фонду «Благополуччя дітей» в рамках проекту  «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад», що впроваджувався Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні та Західноукраїнським ресурсним центром за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.

 Тетяна Ярославівна запропонувала гостям поділитися досвідом організації соціального супроводу сімей, в яких були виявлені факти насильства над дітьми та форми профілактичної роботи з ними.

 Представники соціальних служб (Злочевська А.М., Синішина Г.С.) провели аналіз нормативно-правової бази з даної проблеми та особливу  увагу звернули на діяльність Тернопільського обласного  центру соціально-психологічної допомоги «Родина» та молодіжного центру «Довіра», центр реабілітації у м. Тернополі, які надають первинну психологічну допомогу сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Практичний психолог Плосківської ЗОШ І-ІІ ст. Михайлова Іванна Федорівна підготувала презентацію «Система надання допомоги дітям, потерпілим від експлуатації дитячої праці та торгівлі людьми в Україні».

        Мельник Діана Петрівна, завідувач районною ПМПК розказала присутнім про трагічні наслідки сексуального насильства та їх вплив на психічний стан дитини. У багатьох дітей внаслідок пережитого сексуального насильства розвиваються психосоматичні та психічні хвороби, формується травмована особистість з почуттям страху, тривоги, депресії, гніву, ворожості та низькою самооцінкою. Таким дітям важко будувати продуктивні взаємини  та досягати успіху в житті.

Викладач КОГПА ім. Т. Шевченка Гусаківська Світлана Степанівна розповіла про необхідність надання  своєчасної психологічної допомоги дітям, які зазнали насильства, наголосила про недопущення  ретравматизації осіб в ході консультації. Під час реабілітаційного процесу доцільно використовувати сучасні методи психокорекції  такі як: символдрама, психодрама, казкотерапія, ігрова терапія, підтримуюча, когнітивна та тілесно-орієнтовна терапія.

Досвідом роботи з використання арт-терапевтичних технологій у роботі з дітьми, які стали жертвами сімейного насильства поділилася Шевчук Лариса Феофанівна, практичний психолог Кременецької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Г.Гордасевич. У своєму виступі вона познайомила учасників з особливостями роботи з психотравмою насилля,  презентувала  техніки та вправи,  які найбільш ефективні в корекційній роботі психолога: релаксація, візуалізація, кольоротерапія, лялькотерапія, техніки «Витинанка», «Крило ангела», «Трояндовий кущ» тощо.

На завершення «круглого столу» учасники обговорили шляхи подальшої  співпраці між службами у проведені соціального супроводу та надання психологічної допомоги дітям, які постраждали від торгівлі людьми та сексуального насильства, отримали інформаційні буклети з рекомендаціями.

Методист РМК з діяльності психологічної служби  Систалюк Т.Я.

Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (07.12.2015)
Переглядів: 769
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: