27 березня 2019 року в приміщенні Кременецького районного центру дитячої творчості відбувся «круглий стіл» практичних психологів і соціальних педагогів на тему «Організація роботи психологічної служби з профілактики негативних явищ у підлітковому середовищі».
У роботі «круглого столу» взяли участь тренер Тернопільського осередку Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ» Коваленко Максим Володимирович, директор Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги Вербицька Валентина Рішардівна, заступник начальника відділу правопросвітництва з надання первинної безоплатної правової допомоги Бурченюк Ірина Олегівна, фахівець із соціальної роботи Кременецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Ципішева Єлизавета Олександрівна, методист-психолог районного методичного кабінету Систалюк Тетяна Ярославівна, практичні психологи і соціальні педагоги закладів загальної середньої освіти м. Кременця і Кременецького району, Почаївської та Лопушненської ОТГ.
Мета заходу – привернути увагу працівників психологічної служби до вирішення актуальних проблем профілактики шкідливих звичок, ВІЛ/СНІДу, безпеки в інтернеті, булінгу та суїциду в учнівському середовищі, проведення превентивної соціально-психологічної роботи з попередження негативних проявів з учнями та оволодіння сучасними відновними практиками у профілактичній роботі.
У ході «круглого столу» учасники розглянули актуальні проблеми ризикованої поведінки учнівської молоді та шляхи профілактики негативних поведінкових практик (Систалюк Т.Я.); ознайомилися з напрямами діяльності ВБО «АСЕТ» з профілактики шкідливих звичок та формування здорового способу життя старшокласників, а також основними модулями інформаційно-просвітницької програми «Знай, щоб жити» (Коваленко М.В.); визначили умови надання безоплатної первинної і вторинної правової допомоги у сфері запобігання та протидії насильства в сім’ї відповідно до єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статті (Вербицька В.Р., Бучелюк І.О.); особливості роботи мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства (Ципішева Є.О.).
Під час дискусії учасники обговорили сучасні відновні практики у профілактичній роботі практичного психолога і соціального педагога, а саме: «Школа порозуміння» (медіація), «Рівний-рівному», «Діалог», «Дорослішай на здоров’я», «Школа проти СНІДу», «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська освіта», «Сімейна розмова», «Культура життєвого самовизначення» тощо.
На завершення заходу обговорили методичні пропозиції щодо покращення роботи працівників психологічної служби з профілактики негативних явищ у підлітковому середовищі, поділилися досвідом розробки авторських профілактичних програм, новинками методичної літератури, інтернет-ресурсами з даної проблеми.
|