Головна » Новини » РМК

МИСТЕЦТВО ВІДКРИВАТИ ДІТЯМ СВІТ

                                  «ГРА - це величезне світле вікно ,через яке

                                  в духовний світ дитини вливається цілющий

                                   потік уявлень, понять про  навколишній світ»

                                                           (В.О.Сухомлинський).

У дошкільному віці ніщо так не може цікавити дитину, як гра. Малюкам  не повинно бути  нудно. З ними  треба гратися, якомога більше гратися, бо саме  гра  є ефективним  засобом  розвитку дітей дошкільного віку  та  основною  формою  діяльності  людини, особливо важливе місце вона займає у житті дитини. 
   
Гарна гра зміцнює здоров’я, розвиває  мислення і мову, виховує увагу, кмітливість,винахідливість, спритність .Ігрова діяльність дитини впливає на  її почуття,  на хід думок, на поведінку. Керуючись цим, слід організовувати ігри, які сприятимуть фізичному  розвитку дитини,  даруватимуть  їй задоволення від гри.  
    
Заклади дошкільної освіти Кременецького району  та м. Почаєва  Почаївської ОТГ мають напрацьований великий досвід роботи із  застосування творчого підходу до  організації різноманітних форм   проведення  ігрової діяльності . А  тому  поділилися  цим досвідом з  методистами  районних/ міських  методичних кабінетів та  педагогічними працівниками ЗДО, які перебували на курсах підвищення кваліфікації у ТОКІППО,  під час семінару «Організаційно-методичний супровід  ігрової діяльності у закладах дошкільної освіти(з досвіду роботи  методичних служб Зборівського та Кременецького районів)».
   
Із  презентацією  «Шляхи забезпечення  цілісного розвитку  особистості  на рівні  дошкільної освіти в умовах запровадження  концепції Нової Української школи»   виступила  завідувач  районного методичного кабінету Ляшук Лілія Іванівна.
   
Як організувати фізкультурно-оздоровчу роботу у закладах дошкільної освіти, як забезпечити оптимальний стан здоров’я дітей, успішний фізичний розвиток, подолати  гіподинамію, сприяти  формуванню рухових умінь та навичок, розвивати фізичні якості та  інтерес до різних видів рухової діяльності, формувати основи  здорового способу життя?  Відповіді на ці та інші запитання  отримали присутні, ознайомившись  із досвідом роботи  ЗДО с.Кімната «Лісова казка» ( завідувач Юсипів Надія Василівна).
   
Сьогодні людині для активної участі в житті суспільства, прояв себе як особистості, необхідно постійно розвивати творчу активність, знаходити свої індивідуальні здібності, безперервно вчитися та самовдосконалюватися. Тому в навчанні на першому місці стоїть завдання - розвиток дитини.
   «Вплив розвивальних ігор В.Воскобовича на інтелектуальний розвиток дітей»- саме таким був виступ  Харчук Любові Олексіївни, вихователя  ЗДО м.Почаєва Почаївської ОТГ .
 У процесі кожної гри В. Вос­кобовича розвиваються здатність до творчості, уміння нестандартно мислити, шукати і знахо­дити розв'язання поставленого завдання. Ди­тина і дорослий беруть участь у грі на рівних правах: тут немає молодших і старших, учнів і наставників, є лише партнери. Дитина грає на­багато охочіше, коли вона знає, що її не свари­тимуть за помилку.
  Саме майстер-клас, який провела Любов Олексіївна з учасниками семінару, показав переваги геоконта, планшета, квадрата В.Воскобовича та інших матеріалів  у роботі з дошкільниками, який можуть використати учителі початкових класів, реалізуючи концепцію Нової Української школи.
     Родзинкою семінару  став виступ  вихователя  ЗДО м.Почаєва  Почаївської громади Андріюк Оксани Миколаївни «Краса живе в очах дитини, яка малює в техніці  ебру».Стиль ебру-це техніка малювання на воді, яку  вихователь  застосовує у роботі з дошкільниками. Разом вони створюють картини, малюють по дереву та на склі. Ебру дарує душевний спокій, допомагає набути гармонію із собою, занурюючись в глибини води і кольору, розвиває творчість, мислення,окомір, дрібну моторику рук
     Захід пройшов у дружній обстановці, творчо. Віриться, що кожен присутній  щиро порадів успіхам педагогічних колективів, значно розширив свої знання щодо методів та прийомів і візьме на озброєння  приклад  організації  різних видів ігрової діяльності у ЗДО, цього містечка радості, відпочинку,щасливого дитинства, де панує сміх, лунають дзвінкі голоси,веселяться здорові діти.






 

Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (11.12.2018)
Переглядів: 450
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: