Головна » Новини » РМК

НЕХАЙ ЛЮБОВ ЗЕМНА І ДОБРОТА СЕРДЕЧНА ЗАВЖДИ КРОКУЮТЬ З ВАМИ У ЖИТТІ

   Моральність нації – основа духовної стійкості та спадкоємності й історичного буття. Грандіозні соціальні катастрофи ХХ століття призвели до глибокого духовного спустошення і моральної дезорієнтації українського суспільства. Ось чому  сьогодні, в час гуманізації,  гуманітаризації  та демократизації всіх ланок системи освіти, як ніколи, заслуговують на підвищену увагу педагогів науково – теоретичний доробок і самобутній практичний досвід В.О.Сухомлинського.
  У нерозривному поєднанні з гуманізмом у педагогічній системі Василя Олександровича чітко і послідовно простежується проблема виховання громадянськості та патріотизму. Він  вважав, що дитинство – це повсякденне  відкриття світу, і дуже важливо, щоб це відкриття ставало перш за все пізнанням людини і Батьківщини, щоб у дитячий розум і серце входила краса справжньої людини та велич краси рідної Вітчизни.
    Найголовніше у дошкільних закладах – діти, відкриті сонцю і світові, всьому світлому і прекрасному. І як же конче потрібно, аби з перших днів своїх, з молоком матері   увібрали вони те вічне і найсвітліше, що має очистити і утвердити нас на цій живій землі, дати снагу на творення і радість.
  Саме задля вирішення таких завдань 12 лютого 2020 року на базі Кременецького районного центру дитячої творчості проведено семінар – практикум для педагогів закладів дошкільної освіти Кременецького району, Почаївської та Лопушненської територіальних громад «Формування патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку шляхом упровадження в освітній процес спадщини В.О.Сухомлинського».  Вся робота семінару була проникнута ідеями та головними постулатами педагогічної системи В.О.Сухомлинського.
  Актуальним  був виступ методиста районного методичного кабінету Лідії Лапки «Використання спадщини В.Сухомлинського в освітньому процесі закладу дошкільної освіти у контексті формування патріотичних почуттів дошкільників».
   Під час візиту до творчої лабораторії колективу дошкільної групи НВК «Старопочаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів–ДНЗ» присутні ознайомились із досвідом їх роботи та з презентацією.
  Наталія Саган, вихователь дошкільної групи, зупинилась на ідеї «Формування патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку на творчій спадщині В.Сухомлинського».
  Про особливості використання творів Василя Сухомлинського у роботі з дошкільниками розповіла Наталія Мацишин, вихователь дошкільної групи.
    Як інтегрувати літературні твори В.Сухомлинського в музичну діяльність, як впливають музичні пальчикові ігри на мовленнєвий розвиток  запрезентувала  музичний керівник Тетяна Олійник під час «Гри у футбол», яку провела з присутніми.
  Учасники семінару продемонстрували роботу в групах під час виготовлення лепбука на тему «Національно-патріотичне виховання дошкільників шляхом упровадження спадщини В.Сухомлинського в освітній процес».
   На закінчення семінару Лідія Лапка провела вправу «Дерево добрих справ, дерево надії, ласки і добра», яка засвідчила те, що любов до дітей має бути розумною, духовність справжньою, доброта безмежною, тоді засіяні нами зерна заколосяться вдячністю.  Подолати труднощі у вихованні дітей, вирішити найактуальніші питання в нелегких ситуаціях нам допоможуть мудрі і добрі ідеї великого педагога і Людини – Василя Олександровича Сухомлинського.
   Захід залишив хороші враження та сприяв обміну досвідом, поглибив і розширив знання педагогів щодо формування  патріотичних почуттів та духовного світу особистості дитини через гуманістичні ідеї  педагогічної спадщини В.Сухомлинського.

Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (13.02.2020)
Переглядів: 272
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: