Як неоціненний Божий дар сприймаємо ми дітей, покладаючи надії на те, що виростуть вони здоровими, добрими, розумними. Проте за останні роки стан здоров’я дітей в Україні погіршився, що пов’язано з наслідками аварії на ЧАЕС, збільшенням нітратів та радіонуклідів у продуктах харчування, забрудненням морів, річок, повітря. Зросла кількість застудних та інфекційних захворювань, що негативно позначається на фізичному розвиткові дошкільнят.
У дошкільному дитинстві закладаються основи здоров`я, виховуються основні риси особистості людини. Міцне здоров’я – важливе підґрунтя успішного всебічного розвитку дитини і розкриття її особистісного потенціалу. Через те принцип оздоровчої спрямованості освітнього процесу виокремлюється як один із стратегічних у сучасній системі дошкільної освіти.
Як організувати фізкульнурно-оздоровчу роботу у закладах дошкільної освіти, як забезпечити оптимальний стан здоров’я дітей, успішний фізичний розвиток, подолати гіподинамію, сприяти формуванню рухових умінь та навичок, розвивати фізичні якості та інтерес до різних видів рухової діяльності, формувати основи здорового способу життя? Відповіді на ці та інші запитання отримали керівники закладів дошкільної освіти Кременецького району під час засідання школи професійної майстерності, яка проведена на базі ЗДО с.Кімната «Лісова казка».
Десять років пройшло відтоді, коли заклад відновив свою роботу. А досягнень і здобутків чимало. Колектив даної установи під керівництвом завідувача Юсипів Надії Василівни, за сприяння органів місцевого самоврядування, у тісній співпраці з батьками створили хорошу навчально-матеріальну базу і працюють поглиблено над реалізацією проекту «Школа сприяння здоров’ю». Тому захід проведено для того, щоб керівники ЗДО району могли поповнити свої знання, повчитись у колег, перейняти досвід роботи з питань застосування здоров’язбережувальних технологій та організацію фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку.
«Коли дитина бігає і грається, то їй здоров’я усміхається»- такий вислів став лейтмотивом проведення школи професійної майстерності керівника, яким розпочала роботу засідання даного заходу методист РМК Лапка Л.П. Вона наголосила, що організація фізкультурно-оздоровчої роботи у ЗДО- це єдина система, де всі, починаючи від керівника, і, завершуючи самими дітьми, мають діяти злагоджено на засадах співдружності та співтворчості. У «Лісовій казці» напрацьована ціла система фізкультурно-оздоровчої роботи, яка гідна наслідування. Це потужна навчально-матеріальна база: облаштовані спортивний та ігрові майданчики, фізкультурні куточки в групах з великою кількістю інвентаря та нестандартного обладнання, придбаний батут, спортивна форма для хлопчиків та дівчаток, власноруч пошиті костюмчики для різних видів ігор, вправ, ритмічної гімнастики, виготовлені килимки здоров’я для попередження плоскостопості,придбані м’ячі, обручі, гімнастичні палиці.
Заслуговує уваги досвід роботи педагогів з дітьми:проведення Малих Олімпійських ігор, спортивних свят, розваг, дозвілля, фізкультурних занять. Харчуванню відводиться особливе місце, яке організоване відповідно до вікових особливостей та стану здоров’я дітей. Посаджений сад із 50 фруктових дерев, які плодоносять. Побудована теплиця, де з ранньої весни до осені вирощують для дитячого харчування екологічно чисті овочі.
Зазирнувши у скарбничку педагогічної майстерності колективу, присутні переглянули дійство з участю дітей та працівників «Щоб здоров’я добре мати, про здоров’я треба дбати». Вдало підібраний музичний супровід, ігри та вправи, естетичне оформлення, висока професійна майстерність педагогів, щирі, усміхнені обличчя дітей додали даному заходу справжнього піднесення, естетичного задоволення, можливості поринути у щасливий світ дитинства та поповнення своїх професійних знань. Керівники ЗДО мали можливість побачити різні форми здоров’язбережувальних технологій у роботі з дітьми: психогімнастику, хореографію, ритмічну гімнастику, рухливі та спортивні ігри, естафети, змагання, елементи теорії М.Єфименка.
Сюрпризним моментом став конкурс на знання лічилок та фізкультхвилинок серед завідувачок, які вони використовують у системі фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми.
Завершилось засідання піснею у виконанні колективу та подарованими сувенірами-сердечками на добру пам’ять і на здоров’я.
Віриться, що кожен завідувач щиро порадів успіхам колеги,і візьме на озброєння приклад облаштування ЗДО, цього містечка радості, відпочинку,щасливого дитинства, де панує сміх, лунають дзвінкі голоси,веселяться здорові діти.
|