Головна » Новини » РМК

Подаруймо дитині здоров’я, подаруймо їй радість й тепло

       Здоров'я - найважливіша цінність не лише окремої людини, а й загалом усього суспільства. Щоб людина мала змогу піклуватися про своє здоров'я, про розвиток, вона повинна свідомо ставитися до життя  як найважливішого дарунку природи. Тому формувати  культуру здоров'я особистості, прищеплювати  розуміння  пріоритету  здорового способу життя,  надавати ґрунтовні  знання  про  основи  здоров'я  потрібно дітям з раннього віку, щоб знання, вміння та навички  перейшли у звичні, необхідні  потреби.

      Як організувати фізкультурно-оздоровчу роботу у закладах дошкільної освіти та оновити  освітній процес засобами сучасних інноваційних технологій, як забезпечити оптимальний стан здоров’я дітей та виховати у них бажання до здорового способу життя , успішний фізичний розвиток, подолати  гіподинамію, сприяти  формуванню рухових умінь та навичок, розвивати фізичні якості та  інтерес до різних видів рухової діяльності, створити відповідне матеріальне та дидактичне середовище для реалізації фізкультурно-інтелектуального напрямку ?  Відповіді на ці та інші запитання  отримали педагогічні працівники закладів дошкільної освіти Кременецького району, Почаївської та Лопушненської ОТГ під час засідання методичного об’єднання,  яке було  проведене  на  базі  ЗДО  с.Кімната «Лісова казка».

( завідувач Юсипів Надія Василівна).

       За сприяння органів місцевого самоврядування, у тісній співпраці з батьками колективом створена хороша  навчально-матеріальна база щодо реалізації проекту «Школа сприяння здоров’ю». Тому захід проведено задля того, щоб педагоги ЗДО району могли поповнити свої знання, повчитись у колег, перейняти досвід роботи з питань застосування  здоров’язбережувальних технологій та організацію фізкультурно-оздоровчої  роботи з дітьми дошкільного віку у контексті вимог освітньої лінії «Особистість дитини» Базового компоненту дошкільної освіти.

    «Коли дитина бігає і грається, то їй здоров’я усміхається»- такий вислів став лейтмотивом проведення  даного заходу, яким розпочала роботу засідання методист РМК Лідія Лапка. Вона  наголосила, що організація фізкультурно-оздоровчої роботи у ЗДО - це єдина система, де всі, починаючи від керівника, і, завершуючи самими дітьми, мають діяти злагоджено, на засадах співдружності та співтворчості. У «Лісовій казці» напрацьована ціла система фізкультурно-оздоровчої роботи, яка гідна наслідування. Це і  потужна навчально-матеріальна база, і співпраця з батьками, і власний досвід роботи: проведення Малих Олімпійських ігор,  облаштовані спортивний та ігрові майданчики, фізкультурні куточки в групах з великою кількістю інвентаря та нестандартного обладнання, придбаний батут, придбана спортивна форма для хлопчиків та дівчаток, власноруч пошиті костюмчики та елементи костюмів для різних видів ігор, вправ, ритмічної гімнастики, виготовлені килимки здоров’я для попередження плоскостопості, придбані м’ячі, обручі, гімнастичні палиці, встановлена теплиця, посаджений сад для організації калорійного харчування  дошкільників відповідно до вікових особливостей та стану  їх здоров’я .

        Зазирнувши у  скарбничку педагогічної майстерності колективу,  присутні переглянули дійство з участю дітей та працівників «Подаруймо дитині здоров’я, подаруймо їй радість й тепло». Вдало підібраний музичний супровід, фрагменти інноваційних технологій, ігри та вправи, естетичне оформлення, висока професійна майстерність педагогів, щирі, усміхнені обличчя дітей додали даному заходу справжнього піднесення, естетичного задоволення, можливості поринути у щасливий світ дитинства та поповнити свої професійні знання. Педагоги ЗДО мали можливість побачити різні форми здоров’язбережувальних технологій у роботі з дітьми: психогімнастику, хореографію, рухливі  ігри та естафети, дихальну гімнастику, горизонтальний пластичний балет за теорією М.Єфименка та інші. Обмінялись досвідом з питань потреби у здоровому способі життя та співпраці з батьками у даному напрямку. Проведена психогімнастика з присутніми сприяла емоційному піднесенню педагогів та  налаштуванню їх на продуктивну працю.

      Усі форми здійснення фізкультурно-оздоровчої роботи у ЗДО потребують  використання інвентаря та атрибутів, а тому з педагогами проведено майстер-клас із виготовлення вітрячків, шапочок, іншого сучасного  матеріалу для проведення різних видів масажу з дошкільниками, що дасть змогу поповнити навчально-методичне забезпечення ЗДО.

     Учасники заходу висловили слова вдячності за плідну роботу, поверталися у свої заклади з позитивними враженнями, перейнятим досвідом та новими ідеями щодо спрямування роботи на формування потреб здорового способу життя маленького громадянина України, який стане носієм духовної культури народу, його національної ментальності.   

Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (25.09.2019)
Переглядів: 38
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: