21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято започатковано у листопаді 1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі.
Його мета - звернути увагу на зникаючі мови, підтримати мовне та культурне різноманіття. В цей день наголошують на захисті мови як культурної спадщини кожної національності.
Цього дня 1952 року у тодішній пакистанській провінції Бангладеш влада жорстоко придушила демонстрацію. Люди виступали проти урядової заборони на використання їхньої рідної бенгальської мови. Відтоді щороку у Бангладеші вшановують полеглих за рідну мову.
1971 року Бангладеш став незалежним. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосила 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.
Рідна мова - важливий елемент культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь. Дозволяє передати їх нащадкам.
Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови народ втрачає культуру і самобутність.
Інститут модернізації змісту освіти в листі від 31.01.2019 «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови» звернувся до шкіл з рекомендацією організувати та провести в закладах освіти фестивалі, конференції, семінари, презентації, круглі столи, відкриті уроки, книжково-ілюстративні виставки, конкурси, ігри, вікторини, диспути, захисти проектів, диктанти з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови.
|