Головна » Новини » РМК

Ресурси психолога для забезпечення особистісного та професійного розвитку

  27 листопада 2019 року на базі НВК «Сапанівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» відбувся семінар-тренінг для практичних психологів і соціальних педагогів «Ресурси психолога для забезпечення особистісного та професійного розвитку». Відкрила семінар директор навчально-виховного комплексу Антонюк Тетяна Георгіївна, яка у своєму виступі наголосила на необхідності психологічного забезпечення освітнього процесу та окреслила завдання психологічної служби школи на перспективу.
   Робота психолога повʼязана з постійним емоційним напруженням, що часто призводить до дисбалансу внутрішніх сил та енергії. Тому психологу важливо володіти високим рівнем стресостійкості, яка сприяє успішній самореалізації, досягнення життєвих цілей, збереження працездатності і здоровʼя. Підвищення стресостійкості особистості повʼязане з пошуком ресурсів, що допомагають їй у подоланні негативних наслідків стресових ситуацій. До факторів, що впливають на стресостійкість особистості відносять природжені задатки  організму та ранній дитячий досвід, особистісні властивості, соціальне середовище й когнітивні фактори. Саме про пошук ресурсів для забезпечення особистісного та професійного розвитку розповіла Систалюк Тетяна Ярославівна, методист-психолог  Кременецького районного методичного кабінету. З допомогою експрес - діагностики  психологи визначили власний рівень самооцінки, під час виконання вправи «Колесо життя»  вивчили  сфери життя, в яких найбільше себе реалізували та визначили цілі для подальшого розвитку, у вправі «Краще попереду»накреслили «схему» життя у значимих подіях в минулому та плани в майбутньому, реалізація яких принесе позитивні емоції.Так, наповнюючи життя смислом, людина отримує фізичну і психічну рівновагу, радість і задоволення.
  Практичний психолог НВК «Сапанівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Малоока Марія Михайлівна провела тренінг актуалізації особистісного розвитку «Шлях до себе». У ході тренінгу  психологи отримали практичні вправи зниження емоційної напруги за допомогою технологіїпозитивного мислення, технік тілесно-орієнтованої терапії, масажу та антистресової гімнастики, сміхотерапії.
   З елементами танцювально-рухової терапії ознайомила вчитель хореографії Ляшук Іванна Петрівна, провівши майстер-клас «Танцювальна релаксація». Ритмічні рухи під музику додали сил та енергії, гармонізували внутрішній стан.
   На завершення семінару-тренінгу учасники обмінялися враженнями та власним «рецептом» пошуку ресурсів для особистісної та професійної самореалізації.

Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (29.11.2019)
Переглядів: 94
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: