Головна » Новини » РМК

Семінар –практикум вчителів німецької мови

   Знання іноземної мови відкриває перед людиною досить широкі перспективи. Якось Франк Сміт сказав: «Знання однієї мови дозволяє ввійти в коридор життя, знання двох мов – відкриває вам усі двері у цьому коридорі». У сучасному житті ці знання не тільки дозволяють почуватися більш успішним, але й з легкістю руйнують кордони та роблять світ довкола цікавішим. Вивчаючи англійську чи німецьку мови, ми знайомимося з культурою цих країн, краще розумієш почуття і бажання різних народів. Вивчення іноземних мов — нелегка справа. Це тривалий процес, який вимагає багато часу та  зусиль і для більшості вільне спілкування іноземною мовою має бути підкріплене постійною практикою.
   Саме з метою покращення практичних навичок методичний кабінет організовує семінари, тренінги, майстер- класи із залученням кваліфікованих носіїв  німецької та англійської мов для вчителів іноземних мов.
    Так, 13 листопада 2019 року, у стінах Кременецького ліцею імені У.Самчука відбувся практичний семінар вчителів німецької мови за участі:

  •  методиста ТОКІППО  Ірина  Пакуляк ;
  • професора кафедри іноземних мов ТНЕУ, керівника українсько-німецької факультет –програми Ольги Царик;
  • наукового співробітника Центру інтеграційних студій університету Дрездена Ріко Ерен.
    Відкрила семінар-практикум та ознайомила присутніх з програмою проведення методист районного методичного кабінету Леся Смикуржевська.
    Учитель німецької мови Очеретненської ЗОШ І-ІІ ст. Майя Лабунець, презентувала аудиторії проект «Вулик ідей» та ініціативу «Deutsch lehren у кожному селі», що  передбачає співпрацю сільських шкіл з українською громадою у Німеччині. Ініціатива «Deutsch lehren у кожному селі» в Дюссельдорфі збирає навчальні, художні, дидактичні матеріали, ігри німецькою/англійською мовами та надсилає навчальним закладам, які заповнити реєстраційну форму.
  Ольга Шеремата, вчитель Волинського ліцею імені Нестора Літописця та методист районного методичного кабінету Леся Смикуржевська висвітлили питання CLIL та CLILiG – інтеграція фахового та мовного навчання на уроках німецької мови.
  Ольга Шеремета провела з колегами фрагмент заняття за методикою CLIL в рамках інтегрованого навчання. Вчителі німецької мови мали можливість опрацювати новітні ідеї й методи. Вони вивчали, обмірковували та аналізували, якими шляхами найпродуктивніше вести до результату тих, хто хоче навчитися вільно спілкуватися німецькою мовою.
   Ріко Ерен, вчитель німецької мови як рідної та і іноземної, Дрезденського університету, поділився досвідом роботи, розкривши креативні підходи до створення навчально-предметного середовища для формування в учнів компетентностей, необхідних для самореалізації в соціумі, впровадження педагогіки партнерства на уроках іноземної мови.
  Ольга Царик ознайомила вчителів з структурою факультету іноземних мов при ТНЕУ та українсько-німецької факультет –програмою для студентів вузу.
  
На безліч питань учителів щодо атестації педагогічних працівників та курсової підготовки з 2020 року відповідала методист ТОКІППО Ірина Пакуляк, окресливши діапазон дій педагогічних працівників по даному питанню.

  Сам семінар пройшов в теплій та жвавій атмосфері натхнення і співпраці. Для запрошених колег по закінченню семінару працівники Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника провели захоплюючу екскурсію вуличками чаруючого Кременця.

Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (14.11.2019)
Переглядів: 292
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: