Головна » Новини » РМК

СТАРТУЄ ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «ІСТОРІЯ МОЄЇ ГРОМАДИ. МИНУЛЕ ДЛЯ СПІЛЬНОГО МАЙБУТНЬОГО»

Стартує освітня програма з підготовки фахівців по роботі з історико-культурною спадщиною задля розвитку місцевих громад та конкурсу молодіжних проектів на тему «Історія моєї громади. Минуле для спільного майбутнього».

На сьогодні в умовах адміністративної реформи та зростання ролі місцевого самоврядування в Україні актуалізуються питання економічного, соціального та культурного розвитку місцевих громад.

Відтак зростає роль локальної історико-культурної спадщини як одного з механізмів розвитку місцевих громад, платформи для консолідації й інтеграції спільноти.

  • перед місцевими освітянами, музейниками, громадськими діячами актуалізується завдання по роботі з історико-культурним надбанням у місцевій громаді.

Сучасні культуроохоронні технології, проведення історичних досліджень, збереження об’єктів спадщини, організація ефективної роботи місцевих музеїв, популяризація історичної минувшини, «брендування» спадщини як інструменту капіталізації середовища, розробка туристичних маршрутів тощо – усе це становить потужний потеціал не тільки для формування локальної, регіональної та національної ідентичності членів місцевої громади, але й для її економічного розвитку.

Особливо важливим у цьому напрямі діяльності є підготовка зростаючого покоління шляхом залучення до роботи з власною історико-культурною спадщиною.

Представництво DVV International в Україні у партнерстві з Фондом Кьорбера та у співпраці з Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін "Нова Доба", міжнародною мережею історичних конкурсів EUSTORY за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини оголошують у 2017-2018 роках проведення освітньої програми з підготовки фахівців по роботі з історико-культурною спадщиною задля розвитку місцевих громад та проведення конкурсу молодіжних проектів у цій сфері.

Програма базується на досвіді організаторів конкурсу з історії, який проходить в Німеччині, а цього року одночасно проходитиме у чотирьох країнах: Білорусії, Грузії, Молдові та Україні. Вперше конкурс з історії (Der Geschichtswettbewerb) був організований Фондом Кьорбера (Гамбург) та адміністрацією Федерального президента Німеччини у 1973 році. Ініціатива виходила від презедента ФРН, Ґустава Хайнемана та підприємця, мецената і громадцького діяча із Гамбурга, Курта Кьорбера. Вони хотіли зацікавити молодь переосмислити історію на демократичних принципах. З часу заснування участь у конкурсі взяло понад 141 000 учасників, які презентували близько 31 500 проектів. Конкурс є наймаштабнішим історичним дослідженням для молоді в Німеччині.

Опис програми

Учасниками програми є вчителі історії, працівники освіти, краєзнавці, музейники, громадські активісти, які займаються дослідженням історичного минулого своєї громади, населеного пункту, а також їхні підопічні – учні загальноосвітніх шкіл, студенти коледжів, молодь у віці від 14 до 18 років.

Програма складається з двох блоків:

1) теоретико-компетентностний – цей блок передбачає участь слухачів програми у воркшопах, до яких будуть залучені спеціалісти з пам’яткознавства, музеології, масових комунікацій, сучасних технологій ревіталізації та реновації об’єктів історичної спадщини, журналістики, краудфандингу та краудсорсингу, PR, дизайну, ІT технологій тощо;

2) практично-діяльнісний – організація разом з місцевою молоддю конкурсу проектів по роботі з історико-культурною спадщиною задля розвитку місцевих громад.

Вимоги до учасників програми:

  • Добре знання місцевої історії.
  • Вміння критично та неупереджено аналізувати історичні події.
  • Хороші комунікативні навики.
  • Можливість організовувати роботу школярів, молоді на практичному етапі реалізації програми.
  • Використовувати альтернативні формати роботи з історико-культурною спадщиною, розвивати та популяризувати історію на рівні місцевої громади.

Учасники освітньої програми (освітяни, місцеві активісти) здобудуть:

  • Компетентності тьюторів.
  • Знання та навики формування публічної історичної політики у місцевій громаді під час воркшопів.
  • Практичний досвід та реальні результати від реалізації разом зі своїми підопічними (учнями, студентами) дослідницького проекту на місцевому рівні.
  • Можливість працювати над реалізацією конкретних проектів у сфері дослідження та популяризації історії, збереження історичної спадщини, формування політики історичної пам’яті на місцевому рівні, використання культурної та історичної спадщини як рушійної сили розвитку місцевих громад (heritage-led regeneration) тощо.
  • Сертифікат фахівця з питань віталізації історико-культурного середовища місцевих громад (public relation and heritage development).

Учасники практичного блоку (молодь у віці від 14 до 18 років) матимуть можливість:

  • Відпрацювати навички командної роботи.
  • Здобути навики фахового дослідження історичного минулого та критичного його аналізу.
  • Представити результати своєї роботи на рівні місцевої громади та на загальнонаціональному (для представників найкращих проектів) рівні.
  • Отримати для свого населеного пункту історико-культурний туристичний бренд.
  • Вибороти нагороду.
  • Отримати для навчального закладу логотип (банер, щит, плакат) міжнародного проекту з написом «Тут турбуються/ бережуть місцеву історію»
  • Взяти участь у молодіжній академії EUSTORY, що відбудеться у вересні 2018 року в Берліні.

Коштом проекту покривається:

  • Участь учасників програми у навчальних семінарах (навчання, проїзд, харчування та проживання у м. Києві).
  • Участь кращих молодіжних команд та їхніх наставників у фінальній презентації проекту на загальнонаціональному рівні (проїзд, харчування).
  • Участь представників кращих команд (які володіють англійською) у молодіжній академії EUSTORY у Берліні 2018 року та знайомство із переможцями із інших країн-учасниць (проїзд, харчування, проживання та інший організаційний супровід).

План реалізації освітньої програми
 

Серпень-вересень

Розповсюдження анонсу про старт проекту

 

Серпень-жовтень

Проведення інформаційних семінарів

 

Вересень – жовтень

2017 року

Онлайн-реєстрація та відбір учасників

 

Жовтень – грудень 2017 року

Проведення воркшопів

 

Січень – квітень2018 року

Організація зі школярами освітнього проекту по роботі з історико-культурною спадщиною задля розвитку місцевих громад.

 

Квітень – травень 2018 року

Проведення підсумкових семінарів для учасників програми. Вручення сертифікатів. Проведення завершальної презентації молодіжних проектів на національному рівні.

 

Жовтень 2018 року

Участь представників кращих команд (які володіють англійською) у молодіжній академії EUSTORY у Берліні

 

 

ЯК СТАТИ учасником проекту:

  • Заповнити онлайн-анкету на сайті Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін "Нова Доба" або Представництва DVV International в Україні до 16 жовтня 2017 року включно.
  • Відбір учасників в програмі відбуватиметься на конкурсній основі.
  • Автори усіх поданих аплікацій будуть повідомленні про результати відбору до 20 жовтня 2017 року на електронну пошту заявника.

Форма реєстрації тут

Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (22.09.2017)
Переглядів: 925
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: