Головна » Новини » РМК

Відбулася колегія відділу освіти та нарада керівників закладів освіти району

  16 жовтня 2019 року у приміщенні районного центру дитячої творчості відбулася колегія відділу освіти і нарада керівників закладів освіти району, в яких взяли участь працівники відділу освіти, районного методичного кабінету, керівники   закладів загальної середньої, позашкільної, дошкільної освіти Кременецького району.
   На колегії слухалися питання : «Про виконання ст. 9 Закону України «Про дошкільну освіту» в частині забезпечення обов‘язковості здобуття дошкільної освіти дітьми 5-річного віку», доповідала Лідія Лапка, методист РМК з дошкільної освіти, яка зробила ґрунтовний аналіз охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою закладами освіти району. Методист акцентувала увагу на тому, що дана  стаття забезпечує на рівні держави реалізацію права кожної дитини 5-річного віку на доступність дошкільної освіти, сприяє поліпшенню якості дошкільної освіти, формуванню передумов навчальної діяльності.
  Анатолій Слив‘юк, методист РМК із фізичної культури  розкрив питання «Про підсумки проведення районних спортивно-масових заходів та участі збірних команд району в обласних етапах», наголосивши на тому, що усі заклади освіти Кременецького району беруть активну участь у спортивних заходах. Внаслідок чого, є здобутки на обласному рівні з різних видів спорту.
  У роботі наради керівників закладів освіти району взяли участь представники Кременецького районного управління головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.
  Андрій Заєць, начальник Кременецького районного управління головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформував присутніх про запровадження системи НАССР у роботі харчоблоків навчальних закладів. Зауважив, що в Україні з 2017 року триває поетапний обов’язковий перехід на систему управління безпечністю харчових продуктів – НАССР (міжнародно визнаний метод виявлення та управління ризиками, пов’язаними із безпечністю харчових продуктів), а з 20 вересня 2019 року всі заклади освіти, які надають послуги з харчування, в тому числі постачальники та перевізники харчових продуктів, мають впровадити цю систему. Зауважив,що ця програма – важливий інструмент для контролю безпеки харчування. Головним її завданням є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за усіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви. Контроль за безпечністю харчування в закладах освіти буде здійснюватися за новими правилами. Адміністрація закладів зобов’язана впровадити і постійно підтримувати функціонування принципів системи HACCP на харчоблоках. Запропонував допомогу у проведенні навчального семінару для відповідальних осіб та працівників харчоблоків закладів освіти.
  Андрій Заєць інформував також присутніх про затвердження та виконання регіональної цільової програми «Дітям Тернопільщини – якісне харчування», ініційованої Головним управлінням Держпродспоживслужби у Тернопільській області, озвучив її мету та напрямки роботи. Відбувся  конструктивний діалог з керівниками закладів освіти.
  Людмила Слободенюк,начальник відділу державного нагляду за дотриманням законодавства Кременецького районного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області,привернула увагу присутніх до здійснення перевірок та моніторингу організації харчування в закладах освіти.
  Лілія Ляшук, завідувач районним методичним кабінетом, виступила із питаннями «Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників району» та «Про організацію та проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів». Виступаюча ознайомила присутніх із нормативною базою щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, зокрема привернула увагу до постанови Кабінету міністрів України від 21.08.2019 року № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників»,детально зупинилася на аналізі основних положень. Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників.
   Лілія Ляшук ознайомила керівників із наказом відділу освіти адміністрації  про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів у 2019-2020 навчальному році, озвучила терміни  та умови проведення І, ІІ та ІІІ етапів.
  Про проведення інвентаризації матеріальних цінностей в ЗЗСО району інформувала присутніх Ірина Малахова, головний  бухгалтер централізованої бухгалтерії.
  Надія Нікітович, головний спеціаліст відділу освіти адміністрації привернула увагу  присутніх до дотримання  нормативних документів щодо проведення атестації педагогічних працівників в ЗЗСО району.
 Людмила Савіцька, начальник відділу освіти адміністрації, узагальнила підсумки наради та вручила керівникам закладів освіти грамоти Тернопільської обласної ради.

Нарада пройшла конструктивно, в атмосфері  плідної співпраці та взаєморозуміння всіх учасників.

 

 

Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (17.10.2019)
Переглядів: 41
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: