Головна » Новини » РМК

Відкрили меморіальну дошку Учителю

  04 жовтня 2019 року у селі Плоске на фасаді місцевої школи відкрито  меморіальну дошку колишньому директору, заслуженому учителю України Сагану Назару Олексійовичу, який все своє життя присвятив навчанню та вихованню дітей. Ця подія відбулася з ініціативи небайдужих людей: громади села, колишніх учнів та колег, родини - усіх тих, для кого Назар Олексійович був учителем, дорогим другом, порадником, батьком та взірцем у житті.
  
Назар Олексійович пройшов нелегкий життєвий шлях та залишив по собі вагомий слід, що і донині живе у пам'яті освітян району, односельчан. Народився 27 жовтня 1930  в селі Борсуки Лановецького району Тернопільської області. Навчався у Кременецькому педагогічному училищі, а згодом – у Чернівецькому педагогічному інституті та Луцькому державному педагогічному інституті ім. Лесі Українки, отримав три дипломи із відзнакою.
   
У 1956 році був призначений на посаду директора школи у село Плоске Кременецького району. За роки його керівництва (1956-1990) було побудоване нове приміщення школи, здійснено добудову у зв'язку із збільшенням контингенту учнів, побудовано котельню.  Назар Олексійович зумів підібрати і згуртувати чудовий  колектив педагогів-однодумців, що сприяло зростанню авторитету навчального закладу як передового закладу освіти району упродовж багатьох років. З ініціативи Сагана Н.О. та за підтримки колег  при школі створено у 1967 році Народний музей бойової слави, якому у 1980 році було присвоєно звання народного. Після виходу на пенсію Назар Олексійович продовжував працювати учителем історії у Плосківській ЗОШ І-ІІ ст. до 1996 року, а своїм дітищем – музеєм опікувався до останнього дня свого життя.
  
З нагоди відкриття меморіальної дошки до школи  завітали представники влади та освіти району, ветерани педагогічної ниви, колишні учні та колеги, учнівський і педагогічний колективи та місцеві жителі. Почесне право відкрити меморіальну дошку було надано доньці Катерині та синам Олександру і Володимиру. На урочистому заході прозвучали добрі слова та спогади у виступах директора школи Анатолія Вербицького, головного спеціаліста відділу освіти Людмили Шевчук, директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця Володимира Мишка, сина Олександра Сагана  та  учнів школи. Усім, хто сприяв добрій справі відкриття меморіальної дошки, подякувала донька Назара Олексійовича – Катерина Мосійчук.
  Пам’ятну дошку освятив парох місцевої церкви – о. Володимир.
На знак вічної пам'яті учасники зібрання до меморіальної дошки поклали живі квіти, хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять свого земляка.
Після урочистої церемонії   її учасники відвідали могилу Сагана Н.О.

 

Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (08.10.2019)
Переглядів: 65
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: