Головна » Новини » РМК

Вітаємо! Бажаємо нових творчих успіхів та перемог!

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Громадська організація «Екологічний клуб «Еремурус» та Бюро з питань екології УГКЦ  протягом 2017-2018 н. р. провели заочний етап Національного туру Міжнародного конкурсу «Традиції народів України, Болгарії і Молдови щодо раціонального використання та збереження водних ресурсів».

Мета конкурсу: пропаганда ідей сталого розвитку з опорою на краєзнавчі звичаї і традиції щодо використання і збереження водних об'єктів народами, що населяли територію України, Болгарії і Молдови.

Завдання конкурсу:

1. Формування екологічної культури та стимулювання екологічної освіти, спрямованих на соціально-активну пошукову діяльність з виявлення і пропаганди дбайливого ставлення до збереження та користування водними об'єктами у традиціях народів України, Болгарії та Молдови.

2. Підвищення інформаційної обізнаності та суспільної свідомості учасників освітнього процесу в сфері ефективного, економного використання води, експлуатації водних об'єктів, культури їхньої охорони та відновлення.

3. Підтримка творчості школярів, спрямована на вивчення історичних традицій, краєзнавства, пошук і аналіз технологій та практик виявлення водних джерел, збереження малих річок та боліт, використання води та водних об'єктів у побутовій, обрядовій, господарській сферах діяльності населення, що відбиваються в народних традиціях і звичаях, які історично склалися в різних куточках наших країн.

Роботи розглядалися за такими номінаціями:

1. Традиції виявлення або штучного утворення, облаштування водних об'єктів (наприклад: лозоходіння, копання криниць, розчищення струмків, закріплення річкових берегів, охорона водних об'єктів від забруднення тощо).

2.Традиційні форми сталого використання водних ресурсів (наприклад: господарство, промисли, судноплавство тощо. Наслідки, що виникли при порушеннях користування водними об'єктами, зникнення боліт та малих річок).

3. Обряди і свята, повір'я, пов'язані з водою та водними об'єктами; легенди, прислів’я, приказки, народні перекази і вислови про річки,ставки, струмки, джерела.

       На розгляд журі надіслано 158 робіт з 17 областей України. Найбільш активними учасниками конкурсу стали представники Одеської (20 робіт), Хмельницької (18 робіт), Донецької (16 робіт), Чернівецької та Полтавської (12 робіт) та Івано-Франківської (11 робіт) областей.

        ІІ місце у номінації «Традиційні форми сталого використання водних ресурсів» серед  учнів 7-9 класів виборола команда Попівецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з роботою «Понад берегом, край ставу, біжить річечка Іква». Керівник: Сух Оксана  Володимирівна, вчитель біології та екології Попівецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів .

     Вітаємо переможців та їх керівника, бажаємо  нових творчих успіхів та перемог!

Категорія: РМК | Додав: Адміністратор_01 (11.06.2018)
Переглядів: 180
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: