Головна » Новини » Відділ освіти

18 квітня 2015 року Кременецький ліцей імені У. Самчука відвідав директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Крупа Л.Л.

18 квітня 2015 року Кременецький ліцей імені У. Самчука відвідали директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Крупа Л.Л. та його заступник Біловус Н.Ю. Гості ознайомилися з матеріальною базою закладу, методичним забезпеченням навчальних кабінетів, роботою учнівського самоврядування, літературного музею У.Самчука, планами та перспективами розвитку.

 Значна робота у навчальному закладі проводиться  по розвитку творчих здібностей ліцеїстів. У результаті прослідковується нарощування творчого потенціалу ліцеїстів, помітні успіхи в олімпіадах з базових дисциплін. Аналіз даних за останніх три роки засвідчує, що ліцеїсти стабільно демонструють рейтинг на районному рівні олімпіад, стають переможцями обласного та всеукраїнського етапів. За цей період 45 ліцеїстів вибороли призові місця в області, з них 13 брали участь у всеукраїнському етапі, з яких 3 учні стали переможцями.

Результативною є робота ліцеїстів у написанні науково-дослідницьких робіт і захисті їх на І і ІІ етапах конкурсу в МАН. З 2012/2013 н.р. 27 ліцеїстів стали переможцями обласного етапу конкурсу.

Учні ліцею постійно досягають високих результатів у конкурсах обласного і всеукраїнського етапів, присвяченого Шевченківським дням, Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Т.Шевченка, творчих робіт «Права дитини в Україні», геолого-географічних, туристських та спортивних змаганнях; у районних конкурсах екологічних бригад, читців, присвяченому дню народження Т.Г.Шевченка, обласних етапах конкурсів хорів духовного співу та регіональних турнірах з інтелектуальних ігор «Унікум».

Упродовж усіх років функціонування ліцею тут велика увага приділяється виховній роботі.

Традиційним у ліцеї стало відзначення днів пам’яті та визначних дат, проведення уроків мужності, присвячених національним героям українського народу, посвяти в ліцеїсти, члени «Молодої Просвіти», «Осінні рекреації», тиждень знайомств, творча вітальня ліцеїстів та інші. Найбільша увага у навчальному закладі приділяється національному вихованню. Важливе значення  в цьому напрямку виховання відводиться вивченню життєвого і творчого шляху Уласа Самчука, письменника, чиє ім’я носить навчальний заклад. 

У навчальному закладі діють об’єднання (Наукове товариство ліцеїстів, Молодіжне «Молода Просвіта», Рада елітної молоді), предметні гуртки, туристсько-краєзнавчий гурток, колективи художньої самодіяльності (драматичний, гурт «Слов’яни», хореографічний, хор духовного співу, виразного читання). Діють клуби: інтелектуальний «Ерудит», поетичний «Перші ластівки», КВК «Денді», Євроклуб «Відчуй себе європейцем».

У ліцеї налагоджена видавнича діяльність: вийшло більше 40 видань інформаційно-методичного збірника, 16 альманахів учнівської творчості «Первоцвіт», двічі у рік виходить газета учнівського самоврядування «Наші горизонти», яка відзначена дипломом лауреата ХVІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа.

У ліцеї налагоджені творчі зв’язки з навчальними закладами України та на міжнародному рівнях (Дубнівською спеціалізованою ЗОШ І – ІІІ ст. № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов Рівненської обл., Шумським ліцеєм, НВК № 240 «Соціум» - середня ЗОШ І – ІІ ст., ліцей «Управлінські технології» (ІІІ ст.)    Оболонського р-ну м. Києва, НВК № 2 та 3 м. Констанцін-Єзьорний (Польща), що передбачає обмін досвідом роботи педагогічного та учнівського колективів з проблем застосування нових педагогічних технологій в умовах комплексної гуманізації навчально-виховного процесу, обмін учнівськими делегаціями з метою ознайомлення з побутом, звичаями нашого народу, вивчення історичної спадщини, партнерське співробітництво в туристсько-краєзнавчій діяльності, проведення спільних учнівських заходів. Укладені договори про співпрацю з Національним природним парком «Кременецькі гори» та Кременецьким ботанічним садом.

У ліцеї працює творчий колектив педагогів, які постійно вдосконалюють свій професійний рівень, впроваджують у навчально-виховний процес інноваційні технології навчання. З 36 педагогічних працівників 26 з вищою кваліфікаційною категорією, з них  8 має звання «учитель-методист», 12 –– «старший учитель», 4 відмінники освіти.

Учителі ліцею реалізують свої творчі знахідки у різноманітних конкурсах, зокрема «Учитель року», «Класний керівник року». З 2000 року 13 учителів стали фіналістами обласного етапу. Наш учитель географії та основ економіки Козачук Оксана Олексіївна, яка постійно має переможців обласного і всеукраїнського етапів олімпіад, відзначена Премією Верховної Ради України.

Результати досвіду роботи колектив Кременецького ліцею імені У.Самчука подавав на конкурс «Первоцвіт» і відзначений дипломом ІІ ступеня управління освіти і науки Тернопільської ОДА  та отримав диплом  і свідоцтво «Сучасна освіта в Україні – 2013» за зайняте ІІ місце у Третьому всеукраїнському конкурсі обдарованої молоді та її наставників «Первоцвіт» і срібну медаль, а також став лауреатом  загальнонаціонального проекту «Флагмани освіти і науки України».

Категорія: Відділ освіти | Додав: Адміністратор (20.04.2015)
Переглядів: 531
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: