Головна » Новини » Відділ освіти

Щодо участі в інноваційному освітньому проекті «Враховуй різницю»

В Україні стартував інноваційний освітній проект для шкільної молоді «Враховуй різницю», який реалізовується громадською організацією «Вчителі за демократію та партнерство» у межах проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

У 2016 році до проекту включено Тернопільську область. З початку 2016/2017 н. р. планується викладати для учнів 10-11 класів новий предмет — курс за вибором «Кроки до порозуміння», який передбачає навчання медіаграмотності, як порозумітися в умовах конфлікту та поважати різницю в думках і поглядах, як сприймати інформацію критично та захищатися від маніпуляцій, а також формулювати та відстоювати власну позицію в обговореннях та дискусіях.

Для вчителів будуть проведені безкоштовні тренінги з методики викладання нового предмету. Усі навчальні матеріали передаватимуться в навчальні заклади також безкоштовно.

Школи можуть зареєструватися для участі в проекті онлайн за посиланням: https://www.facebook.com/VrakhovuiRiznytsiu/app/208195102528120/

або написати/зателефонувати у головний офіс проекту (044 228 86 77; 063 732 20 90; teachers@ukr.net Ігор Сущенко).

Старшокласників Тернопільщини навчать, як порозумітися в умовах соціального конфлікту та критично сприймати інформацію

 

“Залишила на холодильнику напис “Слава Україні” і пішла з дому, не знайшовши спільної мови з батьками”, “Вже більше року не розмовляємо з родичами через події на Майдані”— це декілька із сотень історій непорозумінь і роз’єднань у родинах та громадах на фоні соціально-політичного конфлікту в Україні, про які розповідають учителі. Діти найуразливіші у цій ситуації, до того ж саме на їхню долю випаде долати прірву, яка утворилася. А дорослі сьогодні, на жаль, навіть на найвищому рівні влади не дають прикладу, як це зробити. Відповідати на виклики і потреби суспільства беруться громадські активісти.

 

У Черкаській області стартує освітній проект для шкіл “Враховуй Різницю” («Долаємо прірву: інструменти для об’єднання розділених громад»), в межах якого старшокласники в школах вивчатимуть новий предмет “Кроки до порозуміння”. З початку квітня для учителів понад 50 шкіл регіону проведуть спеціальні дводенні тренінги, на яких готуватимуть педагогів до викладання нового предмету.

 

На спеціальних уроках учні 10-11 класів навчатимуться медіаграмотності, того, як порозумітися в умовах конфлікту і поважати різницю у думках та поглядах, як сприймати інформацію критично і захищатися від маніпуляцій, а також формулювати та відстоювати власну позицію в обговореннях і дискусіях.

 

Переглянути зміст та структуру навчального курсу “Кроки до порозуміння”

 

“Вже третій рік в Україні відбуваються важливі і водночас непрості події — пройшла революція гідності, зростає активність громадян, ми опинились в умовах військово-політичного конфлікту, йде процес євроінтеграції, і так далі, але у змісті й методах навчання нашої школи все це не відображається. Шкільна риторика “про мир і калину” не пояснює сьогодні, що таке війна і не дає можливості дітям обговорювати реальні проблеми та знаходити вирішення конфліктних ситуацій. Проектом ми намагаємось заповнити цю прогалину”, — коментує керівник проекту “Враховуй Різницю” та один з розробників курсу “Кроки до порозуміння” Олена ПОМЕТУН.

 

Реалізовує проект громадська організація "Вчителі За Демократію та Партнерство".

 

Окрім Тернопільської, участь у проекті беруть ще дев’ять областей України — Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Вінницька, Луганська, Харківська, Київська, Миколаївська, Черкаська — всього понад 750 шкіл.

 

Наразі розпочалась масова підготовка учителів у східних областях України. Учителі Тернопільщини можуть розпочинати реєстрацію у проект за вказаним посиланням https://goo.gl/eIxO11. Згодом буде оголошено графік тренінгів. Слідкуйте за новинами проекту на сторінці у соціальній мережі ВРАХОВУЙ РІЗНИЦЮ.

 

Тренінги проходять безкоштовно, усі навчальні матеріали проекту будуть передані у навчальні заклади також безкоштовно. По завершенню проекту організатори готують всеукраїнський навчальний дебатний турнір, на якому змагатимуться команди учнів з усіх областей-учасниць проекту. Викладання нового курсу за вибором розпочнеться у школах з нового навчального року. Програма та посібник курсу схвалені МОН України.

 

Проект реалізовується у рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Категорія: Відділ освіти | Додав: Адміністратор_01 (01.03.2016)
Переглядів: 615
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: