В останні роки складовою частиною дошкільної освіти стає народознавство. Його метою є ознайомлення дітей з багатством культурно-господарської спадщини українського народу, з народними традиціями і формування в них на цій основі етнічної самосвідомості, кращих якостей національного характеру, прагнення до відродження національної культури.
Показники компетентності дитини дошкільного віку з питань народознавства чітко окреслені в освітній лінії « Дитина в соціумі» програми «Українське дошкілля». Завдання педагогів-поєднати навчання і виховання шляхом вивчення традицій та звичаїв українського народу, надання дітям можливості ознайомитися з культурною спадщиною наших предків, уводячи їх здобутки в усі види організованої навчально- пізнавальної діяльності, яка проводиться з дітьми протягом дня у закладі дошкільної освіти. Особливе значення мають ці питання сьогодні, коли відбуваються події на східних теренах України, адже йде війна. А тому кожен громадянин України переживає гостро і щемно усе, що відбувається нині з Україною. Саме питанню «Прилучення дітей дошкільного віку до джерел української спадщини засобами народознавства» було присвячене засідання школи професійної майстерності керівника , яке відбулося 21 грудня 2018року на базі ЗДО с.Катеринівка «Дзвіночок».
Питанням вимог до народознавчої роботи з дошкільниками в умовах сьогодення був присвячений виступ методиста РМК Лапки Л.П., яка наголосила на прийомах та етапах роботи, вимогах до облаштування народознавчих осередків у групах ЗДО району.
Присутні поринули у чарівний світ традицій та звичаїв українського народу, переглянувши фрагменти традиційних зимових свят українців «Зимовий вернісаж» , які продемонстрували працівники закладу разом з дітьми.
Завідувач Станковська С.О. представила презентацію щодо організації народознавчої роботи у закладі. Досвідом роботи з даного питання поділилась вихователь Довгальська О.В.
Згідно з програмою семінару відпрацьовано ряд практичних заходів: інтелектуальна гра із завідувачами «Стежинами народознавства», майстер-клас із виготовлення оберега «А ми зробимо оберіг, щоб від лиха нас беріг, щоб здоров’я додавав й добру пам’ять дарував».
Керівники закладів дошкільної освіти району підвищили свій фаховий рівень та рівень професійної компетентності з питань використання народознавства у роботі з дошкільниками.Захід пройшов у творчій атмосфері.
|