Головна » Новини » РМК

Звучить врочисто і святково народна пісня й рідне слово

  В останні роки складовою частиною дошкільної освіти стає народознавство. Його метою є ознайомлення дітей з багатством культурно-господарської спадщини українського народу,  з народними традиціями і формування в них на цій основі етнічної самосвідомості, кращих  якостей національного характеру, прагнення  до відродження  національної культури.
  
Показники компетентності дитини дошкільного віку з питань народознавства чітко окреслені  в освітній лінії « Дитина в соціумі» програми «Українське дошкілля». Завдання педагогів-поєднати навчання і виховання шляхом вивчення традицій та  звичаїв українського народу, надання дітям можливості ознайомитися з культурною спадщиною наших предків, уводячи їх здобутки в усі види організованої навчально- пізнавальної діяльності, яка проводиться з дітьми протягом дня  у закладі дошкільної освіти. Особливе значення  мають ці питання сьогодні, коли відбуваються події на східних теренах України, адже йде війна. А тому кожен громадянин України переживає гостро і щемно усе, що відбувається нині з Україною. Саме  питанню «Прилучення дітей дошкільного віку  до джерел української  спадщини засобами народознавства» було присвячене засідання школи професійної майстерності керівника , яке відбулося 21 грудня 2018року  на базі ЗДО с.Катеринівка «Дзвіночок».
  
Питанням вимог до народознавчої роботи з дошкільниками в умовах сьогодення був присвячений виступ методиста РМК  Лапки Л.П., яка наголосила на прийомах  та етапах  роботи, вимогах до облаштування народознавчих осередків  у групах ЗДО району.
  
Присутні поринули у чарівний світ традицій та звичаїв українського народу, переглянувши фрагменти традиційних зимових свят українців «Зимовий вернісаж» , які продемонстрували працівники  закладу разом з дітьми.
  
Завідувач Станковська С.О. представила презентацію щодо організації народознавчої роботи у закладі. Досвідом роботи з даного питання поділилась вихователь Довгальська О.В.
 
Згідно з програмою семінару відпрацьовано ряд  практичних заходів: інтелектуальна гра із завідувачами «Стежинами народознавства», майстер-клас із виготовлення оберега «А ми зробимо оберіг, щоб від лиха нас беріг, щоб здоров’я додавав й добру пам’ять дарував».
  
Керівники закладів дошкільної освіти району підвищили свій фаховий рівень та рівень професійної компетентності з питань використання народознавства у роботі з дошкільниками.Захід пройшов у творчій атмосфері.

Категорія: РМК | Додав: Адміністратор (22.12.2018)
Переглядів: 110
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: